Tepecik Konutları

Duyuru: Kiptaş Tepecik Konutları forumlar ve bilgi paylaşım açık oturumu açıldı. Tepekent B-kapısından Fırat Plastik Fabrikasına giderken sağ kolundaki dev inşaat hepimizin dikkatini çekti. Kiptaş’ın Tepecik Konutlarına ait bu büyük bloklar Beylikdüzü tepeden ve gölün karşı kıyısındaki Alkent’ten de gözüküyor.

Tepecik Konutları

Konumu tartışmasız olarak mühteşem olduğunu kabul edilmeli. Bir taraftan Büyükçekmece Gölü diğer taraftan Marmara Deniz manzaralara sahip olan, tepede inşa edilen proje hem görselliği hemde temiz hava ve kolay ulaşım açısından Tepecik Konutlarına çok avantajları sağlayacak. 133 bin 530 metrekare arsa üzerine inşa ediliyor ve  54 bin metrekare yeşil alana sahip olan proje sakinlerine yeşil ile mavinin doyumsuz güzelliğini de yaşatmaya olanağı sunacak. Tamamlandığında (2009 yılında) toplam 1,179 daire, süs havuzları, çevre düzenlemesi, spor alanları, yürüyüş parkuru, ticaret merkezi, ilköğretim okulu, dini ve sosyal alanları ile teslim edilecektir. İstanbul’daki sera gazı etkisini azaltmayı amaçlayan “bahçe çatı” sistemini de uygulanacaktır.

Tepecik Konutları” üzerine 118 yorum

 1. Merhaba arkadaşlar, tepecik projesi neredeyse bitecek ama Kiptaş yetkilileri web sitelerinde projenin hangi aşamada olduğu ile ilgili neden bir tek kelime yazmazlar.Projede son gelinen durum ile ilgili fotoğraf ve videoları sitelerine koymak çok mu zor. Teknoloji fakiri olmak için gösterilen bu çaba niye…Bazı projelerde canlı video bağlantısı ile projeni an ve an izleyebiliyorken bizim tartışmalarımıza bir bakın yazık bu kadar enerji ve zaman israfına.

 2. arkadaşlar daire kura çekimi ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgisi olan arkadaşımız varmı

 3. Arkadaşlar konutlar bitse de okul çok karamsar görünüyor. MEB tarafından öğretmen atanamayacağını herkes belirtiyor. İnşallah yetişebilir hepimizin temennisi bu.

  Eğer okul yetişemezse Tepecik’te 2 ilk okul bulunuyor. Fakat sınıf mevcutları öğrenciler için çok kalabalık olduğundan pek tercih edilmiyor. Türkoba’daki okul da çok yetersiz görünüyor. Eğer ulaşım sorunu çözülürse Büyükçekmece’de de okullar var. Fakat ulaşım sorunu çözülemezse bu da çok zor görünüyor.

  Lise olarak Tepecik’te sadece 1 okul bulunuyor. Büyükçekmece’de de sadece 1 okul var. Şimdilik öğrencilerimiz için çok yetersiz. Lise çağındaki öğrencilerimiz Beylikdüzü-Avcılar mevkindeki okulları tercih ediyorlar ama ulaşım dahilinde bu da zor görünüyor.

  Ben de şu an Tepecik’te ikamet ediyorum. Sınırlarımız biraz dar olsa da inşallah genişleyecek…

  Video için Orbay Bey’e de çok teşekkür ediyorum.

 4. 80m2’lik konutlarda yaz aylarına yetiştirilebilir mi? Bütün konutlar bitmeden kiptaş’ın teslim etmeyeceğini ben de biliyorum. Normal teslim tarihi 2 Ekim görünüyor. Ama yaz aylarında teslim edilip okulların açılmasına yetişebilirse bizim için iyi olur.

 5. abdullah bey;

  98 m2 daireleri erken bitirseler bile diğer konutlar bitmeden teslimlerin olmayacağını kiptaş yetkililerinden duydum ama 80 m2 daireleri yapan firmanın yavaş olduğuda gittiğimde gördüm.
  bu yazın konutların teslimatı yapılacak ama ay belli değil,haziran sonu firma konutları kiptaşa teslim edecek edindiğim bilgiye göre ama kiptaşın ne zaman konutları teslim edeceği belli değil.
  bende 80 m2 daire sahibiyim ama bu yüzden moralim bozuk 98 m2 ve diğer m2 olan dairelerin % 95 i bitti ama 80 m2 yavaş bende anlamış değilim.
  bu konuda farklı bi yorumu olan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim.
  80 m2 daire sahiplerinin sesi çıkmıyor.
  saygılar

 6. Arkadaşlar, genelde yapılan yorumlar daha çok 98m2 ler için. Bu konutların beklenenden erken biteceği söyleniyor.Ben 80m2 hak sahibiyim ve Anadolu yakasında oturduğum için konutlara hayli uzağım. Hemen taşınmayı düşünenlerdenim. Ancak 80m2 lik konutlarla ilgili fazla bir bilgi ve yoruma rastayamadık. Sadece biraz geri kaldığı söyleniyor. Oraya yakın veya giden arkadaşlardan ricam, bu 80m2’lik konutların inşaasının ne aşamada olduğu, ne kadar sürede bitirileceği vb. ayrıntılı bilgi edinip burada bizimle paylaşmaları.
  Lütfen…

 7. Arkadaşlar şerefiye ile ilgili detaylı bilgisi olan varmı nasıl belirlenir kime ödenir ne kadardır bu konuyla ilgili arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum

 8. Teoman bey teşekkür ederim inşallah hepimize hayılı uğurlu olur allah ödeme kolaylığı versin teşekkürler

 9. Gülden hanım sanırım yorumları okumadınız yukarda arkadaşlarımızın yazdığı 70 – 76 ve 79 numaralı yorumlar sizi aydınlatacaktır. Daireleri bende gezdim kamera çekiminde göründüğü gibi dar değil gayet ferah ve güzel moralizi bozmayın

 10. arkadaşlar öncelikle orbay beye teşekkür ederim video çekmiş biraz fikir sahibi oldum ama eğer bu 98 m2 ise ozaman çok çok asabım bozuldu burası çok küçük ve ben bu kadar sıkıntıyı bu yüzden çektiysem acırım kendime doğrusu ve eğer ebatlar buysa hemen vazgeçerim çünkü ödemelerimiz çokta düşük değil buna değmeli inşallah hayal kırıklığına uğramayız

Yorumlar kapalı.