Tepecik Konutları

Duyuru: Kiptaş Tepecik Konutları forumlar ve bilgi paylaşım açık oturumu açıldı. Tepekent B-kapısından Fırat Plastik Fabrikasına giderken sağ kolundaki dev inşaat hepimizin dikkatini çekti. Kiptaş’ın Tepecik Konutlarına ait bu büyük bloklar Beylikdüzü tepeden ve gölün karşı kıyısındaki Alkent’ten de gözüküyor.

Tepecik Konutları

Konumu tartışmasız olarak mühteşem olduğunu kabul edilmeli. Bir taraftan Büyükçekmece Gölü diğer taraftan Marmara Deniz manzaralara sahip olan, tepede inşa edilen proje hem görselliği hemde temiz hava ve kolay ulaşım açısından Tepecik Konutlarına çok avantajları sağlayacak. 133 bin 530 metrekare arsa üzerine inşa ediliyor ve  54 bin metrekare yeşil alana sahip olan proje sakinlerine yeşil ile mavinin doyumsuz güzelliğini de yaşatmaya olanağı sunacak. Tamamlandığında (2009 yılında) toplam 1,179 daire, süs havuzları, çevre düzenlemesi, spor alanları, yürüyüş parkuru, ticaret merkezi, ilköğretim okulu, dini ve sosyal alanları ile teslim edilecektir. İstanbul’daki sera gazı etkisini azaltmayı amaçlayan “bahçe çatı” sistemini de uygulanacaktır.

Tepecik Konutları” üzerine 118 yorum

 1. özgür ve orbay bey düşüncelerinize saygı duyuyorum komşuluk ilişkileri çok önemli maalesef istanbulda çok zayıf kalıyor siz bu forumda yazışan insanları ne kadar tanıyorsunuz hiç birimiz birbirimizi tanımıyoruz şuanda tek ortak noktamız tepecik konutları hak sahibi olmak o nedenle bu konuda acele etmemek kanaatindeyim saygılar eleştirilereaçığım

 2. Genelde forumda yazılanlardan bütün hak sahiplerinin dairelerin bitiş tarihleri ve evin şekli şemali merak ediliyor en önemlisi yukarda özgür beyin bahsettiği komşuluk ilişkileri bence en önemli konu bu aynı katlarda anlaşamadığınız kişiler olursa sanırım aldığımızada oturduğumuzada bin pişman oluruz, düşünebiliyormusunuz gecenin 1 inde tepenizde oturan komşunuzun deprem yaratır gibi halay çektiğini evet inanmayacaksınız ama şuan da oturduğum yerde böyle görgüsüzler var yukarı çıkıp uyarsan bir dert komşudur kendi haline bıraksan ayrı bir dert.

  Dairelerle ilgili çoğu arkadaşlarımızın merakı birazda olsa giderilmiş durumda şuan tek sorun bitiş ve teslim tarihi ama bence kura çekimi yapıp kabullenmektense birliktelik kurup hareket etmek çok daha mantıklı geliyor bana.
  ,
  Olumlu olumsuz değişik düşüncede fikri olan arkadaşlarımız varsa lütfen fikirlerini bizimle paylaşsın

 3. Özgür bey dediğiniz çok mantıklı üzerinde biraz daha konuşmak lazım değişik görüşte olan arkadaşlarımız varsa görüşlerini dile getirip bu konuda anlaşma ve orta yol bulma taraftarıyım

 4. Arkadaşlar,Kiptaş’ın kura çekiminde uyguladığı ve sözleşmede de belirtilen “komşu seçme hakkı” diye bir uygulaması var.Eğer 1 bloktaki daireler kadar(Giriş katlar dahil) üye bir araya gelip başvurursa sadece blok kurasına giriyor.Böylece birbirleriyle anlaşabilecek aileler aynı blokta oturmuş oluyor.Bu sisteme sıcak bakanlar forumdan iletişim kurabilirler veya mesaj atabilirler. Saygılarımla..

 5. arkadaşlar benim duyduğuma göre konutlar ağustosta teslim dediler bazıları akim ayı falan diyor inşallah o zamana kalmaz çocuğun okulu var herşeyin bir an önce düzene girmesi lazım

 6. ben de 98m daire sahibiyim. elbetteki konutların taahütden önce bitirilmesine çok mutlu oluruz. ancak ulaşımın dairelerin teslimiyle beraber çözülmesi çok daha önemli. benim işyerim beşiktaşta gidip gelmek düşündürüyor . emeğı geçen herkese teşekkürler umarım gelecek te daha iyi bir yer olacaktır .
  biraz sabretmek ve beklemek lazim

 7. 80 m2 ler neden ağır ilerliyor 🙁

Yorumlar kapalı.