Kiptaş – Tepecik Konutları

Duyuru: Kiptaş Tepecik Konutları forumlar ve bilgi paylaşım açık oturumu açıldı. İnşaatı hızlı devam eden Kiptaş Tepecik Konutları artık resimlerde gösterilen hali almayı başlamış bile. Havalar bu sene sonbahar ılık ve kuru geçtiği için kaba betonarme inşaatı ve dış cephe tamamlanması iyi bir tempoda aralıksız devam etti.

Bugün itibariyle Kiptaş’ın Tepecik Konutları gördüğünüz gibi meydana çıkmış bulunuyor. Renkler tamamen uymazsa bile, ressamın canlandırmasına epey yaklaşmıştır. Öndeki şantiye ve koğuş yapıların yerine peyzajlı bahçeler, yürüyüş patikaları ve araba yolları yapılınca yaşanacak yer olacağını benziyor.

Daha çok resim görmek isteyenler varsa, lütfen burada talepleriniz iletin. Hemen birkaç tane çekip, bu sayfalarda yayınlayabiliriz.

Kiptaş – Tepecik Konutları” üzerine 59 yorum

 1. İlhan Beyin teslimatlarla ilgili saptaması bana da mantıklı geliyor,ayrıca evlerin içini görmedik ve iç kısmının da yaza yetişmesi ve çevre düzenlemesinin gerçekleşmesi zor görünüyor. Kasım ayı gibi teslimatın gerçekleşeceğini tahmin ediyorum.2. önemli hususta kısa vade de ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanabileceğini düşünüyorum buna mukabil E-5 e direkt geçişin olmasından dolayı uzun vadede ulaşım probleminin yaşanacağını düşünmüyorum.

 2. Ben de hemen taşınmayı düşünüyorum. Doluluk oranına felan bakmıyacağım.

 3. Önemli olduğunu düşündüğüm bir konu da, Evlerin tesliminden sonra ne zaman yeterli doluluk oranına ulaşacağı. Ben, en kısa sürede taşınmayı düşünenlerdenim. Sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum.

 4. arkadaşlar evler teslim edildikten sonra kiraya veriliyormu verilmiyomu bir bilginiz varmı.

 5. Merhabalar.Bugün ısıtma sistemi ile ilgili olarak KİPTAŞ ın ana sayfasında yer alan bilgi edinme sayfasından Tekin Bey’in 49 nolu yorumda açıkladığı haklı endişesini KİPTAŞ a e-mail yoluyla sordum.Aldığım cevap kanunun yörürlüğe girmesi tarihi itibariyle bizim konutları bağlamadığı için Bizim konutların bu kanundan etkilenmediğini ve kombili sistem olarak teslim edileceğini ve daha sonra da bir ters durum olmayacağını belirttiler.
  .
  Saygılarımla…

 6. teşekkür ederiz.tekin bey.Ben kiptaş yetkililerine soruyorum bizi hiç bir konuda aydınlatmıyorlar .Herşey için hayırlısı olsun.hepimiz bekleyip göreceğiz.

 7. İmren Hanım ben kiptaşa sordum ısıtma sistemininin ne olduğunu merkezi ısıtma ve kombi farklı metrekare daireler için farklı uygulamalar söylediler mesela kiptaş 80 M2 daireler kombili olacak dediler 98 ve 126 merkezi ısıtma diyorlar ama daire özelliklerinde hepsi için kombi yazmışlar bir tutarsızlık var ayrıca Bakanlık yönetmeliğine göre kombili daire yapamazlar kesin hüküm var onun için ben 49 nolu yazıyı yazdım

Yorumlar kapalı.