Tepekent yönetimin zorlukları

Tepekent adlı ziyaretçimiz aşağıdaki yazıyı yazmış:

Zorluklara rağmen Tepekentin yükselişi

Eleştiri mahiyatinde yazan arkadaşlarımıza sesleniyorum. Diğerleri alınmasın lütfen. Proje 1996 yılında başladı. Eleştiri yazan arkadaşların çoğu kente bu sene yani 2008-2009 yılında gelip yerleşen sakinlerdir. Bunca zaman nerelerdeydiler? Proje şöyle, proje böyle diye ahkam kesiyorlar. Her üyenin ve sakinin yönetime ortak olma hakkı dururken, elini taşın altına sokanlara biraz haksızlık yapmıyormusunuz?


Buyrun gelin sizleri de yönetimde görelim. Neler yapabiliyorsunuz bu kent için? Boş arsalar ve yapılmamış yollar ise bütün mesele birlik yönetiminin yıllardır uzlaşma ve çözüm çabasına karşılık verneyen ve bir adım dahi atmayan arsaların gerçek sahiplerini unutmayın. Birlik bünyesinde yer alan arsalar boş mu ki, etrafındaki yollar yapılmadımı ki? Bu kadar haksız ve cahilce eleştirilerde bulunuyorsunuz.

Lütfen ben uzun yıllardır bu mücadelenin içindeyim. Kolay yapılan veya parasız yapılabilecek bir iş olduğunu kimse zannetmesin. Yönetim 5 senedir altyapı aidatı toplamıyor. Bu herkesin hoşuna gitmiyor mu? İstese toplayamaz mı? Şu an apartman dairesinde yaşayanların bile minimum 80-100 milyon aidat verdikleri bu ortamda, bu kent sakinlerinden toplanan aidat miktarı kadar gülünç bir rakama türkiyedeki benzeri sitelerde rastlanması mümkünmüdür?

Sonuç olarak haksız yorum yapan herkes önce bir kendine baksın. Bu forumda yapıcılık adına hiçbir yer almıyor maalesef. Herkes o öyle, bu böyle diye dert yanıyor. Kimse kent için kılını kıpırdatmıyor. Ben aidatlarımı da ödüyorum. Yönetimin bu kent için neler yaptığına da şahidim. Bir kez daha söylüyorum. Buraya yazı yazmayı marifet olarak görmeyi bırakın. Herkesin yönetime katılım hakkı var. Boş boş konuşmayı bırakın. Kenti daha yeni tanıyan herkese burada yazdıklarınız sayesinde nasıl kötü örnek olduğunuzu ve buradakileri okuyan bir insanın buradan villa sahibi olmak istemeyeceğinide anlamış olursunuz. Bir olumsuzluk varsa bu ortamda ifşası inanın ki bu kente zarar verir. Ve üstüne üstlük sizlerin eline hiçbirşey geçmez.

Tepekent yönetimin zorlukları” üzerine 61 yorum

 1. Hahaha…. Nihat

  Matematik gaffı, hemde çok BÜYÜK!!!

  50TL x 2.000 = 1.000.000TL (olamaz)

  sonrasında

  50 x 1.000TL = 50.000TL (doğru)

  TL yerini değiştirince ne kadar sonuca etkiler???

  geriye kalan para 790.000 tl eder

  Düzeltilmiş hesabınıza göre geriye kalan para eksi 110.000TL. Yani 100TL aidat bile hesapladığınız harcamalara yetmez.

  Hesap makinası kullan bari Nihat ve yönetime o kadar saldırgan olma.

  İşbirliği ile daha çok yol katledilir.

  Arda

 2. Sayın NİHAT ve HARUN kardeşlerim,

  Aidatlar konusundaki Matematik bilginizi sınamak maksatlı yazmıyorum ama hesaplarınızda yaptığınız 1 SIFIR hatası yüzünden yönetime verip veriştiriyorsunuz. Elinize bi hesap makinası alın bari de bu yazıları okuyanları yanıltıp , yönetimde görevli insanları vebal altında bırakmayın, günahtır bu yaptığınız. Lütfen buraya yazmadan önce ve ya atıp tutmadan önce bi yazdıklarınızı ilk önce kendiniz okuyun.

  NİHAT ve HARUN beylerin yorumlarındaki 1 ADET SIFIR hatasına dikkatinizi çekmek istiyorum. İnsaflı olarak değerlenidirin, kendinizi rezil etmeyin lütfen.

 3. tepekentte residans daire tipi projeler varmı acaba?yoksa bile yapılması gerekir,harika olurdu!!!!!!!!

 4. tebrikler nihat bey herkez sizin gibi ilgili ve alakalı olsa tepekentte sorunumuz kalmazdı.inanın aylık 20 tl olsa bile toplanan paralar çalınıp çırpılmasa tepekentte harika hizmetler verilebilir.aylık 600.000 tl para eder ve her türlü hizmet için yeterde artar.!!!!!!!!!!!!!

 5. arkadaşlar yukarıda aidatla ilgili bir anket var ve ne kadar olsun diye sorulmuş.bakın tepekentte 2.000 adet villa olacak aidat 50 tl dahi olsa ayda 1.000.000 tl para eder ve tepekente ne hizmet verirseniz verin bu parayı harcıyamazsınız!!!!!evet bazıları bu aidatlardan kendilerine hak çıkarmak isteyecektir.herkez hesap yapsın.50 kişi güvenlikten sorumlu olsa 50*1.000 tl 50.000 eder.sulama ve diğer işlere 10 kişi*1.000 tl,10.000tl eder çöp ve diğer hizmetler zaten belediyenin.yönetimdeki beylere de aylık 100.000 tl para ödense.diğer ekstra tamirat ve bakımlar içinde aylık 50.000 tl para ödense geriye kalan para 790.000 tl eder.bunuda nereye istersen harca.arkadaşlar akkılı olalım ve bizi kimsenin soymasına izin vermeyelim.çalışan,hizmet yapan hizmetin karşılığını alsın ama fazlası öbür dünyada çıkar!!!!!!!!!!

 6. birlik şu zamana kadar belediye ye ne gibi bir hizmet yaptırtabilmişki? yapılmayan yollara bakın rezalet..oy potansiyeli yokki belediye bu harika projeye hizmet versin, yolları yapsın.tepekentten toplanan trilyonlarca lira, bütün emlak vergileri tepecik ve köylere akıyor!!!!!!!!!!!tepeciğin bu kadar güzel reklamını yapan,prestijli bir bölge olmasını sağlayan tepekentte hizmet vermemesi akıl işi değil beyler..

 7. okusalar ne yapsınlarki

  ellerinde maddi gücü veya toplu destekleri olmadan hiçbirşey olamaz

 8. bu mantıklı ve son derece faydalı yazıları birlikteki arkadaşlar okumuyormu acaba?evet okumuyorlar galiba,okusalar bu problemler çözülürdü!!!!!!!!!!!!bu güzelim kente yazık..yönetim çok aciz!!!!!!!!!!!

 9. evet beyler tepekentin en büyük problemi herkezin bildiği gibi önceden yapılmış atıl duran yarım yamalak ve tek bir fidan ekilmemiş kalitesiz berbat yapılardır.iyiki boş arsalar varmışta bunları satın alıp insanlar günümüze ve tepekente yakışır villalar yapıyorlar.gerçekten böyle atıl duran binaların yıkılıp arsa olarak satılması çok iyi bir fikir.birlik veya beldiyede yapılmamış yolları bitirse insanlar da buraya bir an önce kaliteli villalar ve malikaneler yapsa…..

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.