Tepekent yönetimin zorlukları

Tepekent adlı ziyaretçimiz aşağıdaki yazıyı yazmış:

Zorluklara rağmen Tepekentin yükselişi

Eleştiri mahiyatinde yazan arkadaşlarımıza sesleniyorum. Diğerleri alınmasın lütfen. Proje 1996 yılında başladı. Eleştiri yazan arkadaşların çoğu kente bu sene yani 2008-2009 yılında gelip yerleşen sakinlerdir. Bunca zaman nerelerdeydiler? Proje şöyle, proje böyle diye ahkam kesiyorlar. Her üyenin ve sakinin yönetime ortak olma hakkı dururken, elini taşın altına sokanlara biraz haksızlık yapmıyormusunuz?


Buyrun gelin sizleri de yönetimde görelim. Neler yapabiliyorsunuz bu kent için? Boş arsalar ve yapılmamış yollar ise bütün mesele birlik yönetiminin yıllardır uzlaşma ve çözüm çabasına karşılık verneyen ve bir adım dahi atmayan arsaların gerçek sahiplerini unutmayın. Birlik bünyesinde yer alan arsalar boş mu ki, etrafındaki yollar yapılmadımı ki? Bu kadar haksız ve cahilce eleştirilerde bulunuyorsunuz.

Lütfen ben uzun yıllardır bu mücadelenin içindeyim. Kolay yapılan veya parasız yapılabilecek bir iş olduğunu kimse zannetmesin. Yönetim 5 senedir altyapı aidatı toplamıyor. Bu herkesin hoşuna gitmiyor mu? İstese toplayamaz mı? Şu an apartman dairesinde yaşayanların bile minimum 80-100 milyon aidat verdikleri bu ortamda, bu kent sakinlerinden toplanan aidat miktarı kadar gülünç bir rakama türkiyedeki benzeri sitelerde rastlanması mümkünmüdür?

Sonuç olarak haksız yorum yapan herkes önce bir kendine baksın. Bu forumda yapıcılık adına hiçbir yer almıyor maalesef. Herkes o öyle, bu böyle diye dert yanıyor. Kimse kent için kılını kıpırdatmıyor. Ben aidatlarımı da ödüyorum. Yönetimin bu kent için neler yaptığına da şahidim. Bir kez daha söylüyorum. Buraya yazı yazmayı marifet olarak görmeyi bırakın. Herkesin yönetime katılım hakkı var. Boş boş konuşmayı bırakın. Kenti daha yeni tanıyan herkese burada yazdıklarınız sayesinde nasıl kötü örnek olduğunuzu ve buradakileri okuyan bir insanın buradan villa sahibi olmak istemeyeceğinide anlamış olursunuz. Bir olumsuzluk varsa bu ortamda ifşası inanın ki bu kente zarar verir. Ve üstüne üstlük sizlerin eline hiçbirşey geçmez.

Tepekent yönetimin zorlukları” üzerine 61 yorum

 1. ben bugün bir çok yerde havuzlu villa ilanlarını inceledim. tepekentte neden villalar yarım kalmış hep natamam deniliyor. güzel projeler ama hepsinde temsili resim var ve atıl vaziyete dönüşmüş.yazık

 2. ben bugün bir çok yerde havuzlu villa ilanlarını inceledim. tepekentte neden villalar yarım kalmış hep natamam deniliyor. güzel projeler ama hepsinde temsili resim var ve atıl vaziyete dönüşmüş.yazık

 3. Tepekent çok iyi düşünülmüş bir proje eksikliği reklam benim bile daha bu sene haberim oldu Büyükşehir Belediyesi ile ilişkiler çok önemli metro gibi ulaşıma entegre olursa tepekent değerini bulur ve hiç boşyer kalmaz sorunlar kendiliğinden çözülür reklam çok önemli e5 e TEM e Yön tabelaları konulması iyi bir başlangıç olabilir

 4. MAŞALLAH,TEPEKENT YÖNETİMİ İŞİ GÜCÜ BIRAKMIŞ ÇİÇEK İŞİNE GİRMİŞ.TEPEKENT.COM.TR YE GİRİN VE TEPEKENTİN REKLAMI İÇİN,BİLGİLENDİRME İÇİN KOYDUKLARI FOTOGRAF VE RESİMLERE BAKIN.3 adet villa resimi,15 adet çiçek resimleri.dünyada böyle rezil reklam ve internet sitesi olamaz.beyler tepekenti yönetmek sadece aidat toplamak,budama yapmak,değildir.YÖNETİMLERİN EN ÖNEMLİ İŞİ TEPEKENTİ CANLI BİR HALE GETİRMEKtir.11 yıla yakın tepekentte yaz kış yaşıyoruz ancak bu ölçüde zayıf bir yönetimle karşılaşmadık.reklam adına bir şey yok,davetler,organizasyonlar,tepekentlileri bir araya getirmek, yok.üniversite gibi büyük bir şansınız var,ama üniversiteye değer veren yok.SOSYAL TESİSLERİN TAM DONANIMLI (kışlık,yazlık)AÇILMASI ŞART,ÇOK ÖNEMLİ.halkla ilişkiler birimi,senelerdir müşteri bekleyen NA TAMAM VİLLALAR satın almaya gelen insanları gerektiği ilgi ve alakayı göstermiyor,ilgilenmiyor!!!TEPEKENTİ GEREKTİĞİ GİBİ ANLATMIYOR!üstüne bu villaları almak isteyen insanları soğutuyor!!!!!lütfen yönetimde iş yapmayan,tepekent ilgi alaka göstermeyen şahısları yönetimden uzaklaştırın.binlerce insanın geleceği ile oynayan şahısları tepekent yönetiminden çıkarın……………………….

 5. Gerçekten yeni yönetim çalışma ve hizmetlere çok pasif ve basit başladı.sözde en önemli projeleri sosyal yesisleri bütünü ile acil şekilde açmak ve tepekentte en önemli eksiğliği gidermekti.ancak ne vaad ettilerse yapılmadı ve tepekent uyıyan kent olarak böyle bazı yönetici şahıslar yüzünden boş ve sessiz.böylesi bir konum ve lokasyona sahip,hiç bir ulaşım sıkıntısı yok.büyük bir üniversite ve öğrenci sayısına sahip.sosyal aktiviteler tepekent tarihindeki en beceriksiz ve boş günlerini yaşıyor.böyle bir kentte insanları nasıl tutar ve yeni yatırımcıları nasıl çekersiniz ..??? Hiç bir reklam çalışması yok.ne çatalca yolu ne de e5 ten tepekente gidebileceğiniz reklam tabelaları bulunuyor.ne belediye hizmeti yaptırılabiliyor,nede özel sektör yatırımları….mütahit firmalar davet edilmiyor.bir çok boş,yarım villa yatırımcı ve yeni sahiplerini bekliyor,fakat bunları davet ve teşvik edecek yönetim ve yöneticiler yok.bu kadar yüklü emlak vergileri,harçlar,aidatlar ödeniyor!!!!!karşılığını veren yöneticiler,tepekente canlılık ve değer katacak yönetimler istiyoruz!!!!!

 6. teşekkürler.yerinde yorum ve tespitler.ancak kime.tepekent sitesine bakın ve tepekent ile ilgili çalışma ve hizmetleri görün.hiç bir icraat yok.çok acı.ancak yönetim bunların farkında ve işine böyle geliyor ve böyle hizmet ediyor.boş villa ları dolduracaklarına,doluları boşaltacaklar.mevcut yönetimimizin yönetimde bulunduğu dönemdeki gerçek icraatları görün ve tespit edin.
  1-atıl boş villaların sayısı?
  2-sosyal tesislerin ne sürede açılacağı?
  3-avm nin durumu?
  4-belediye yatırımları?
  5-yeni villaların yapımı?
  6-tepekent reklamları?
  7-tepekent bütünlüğü,sosyal faliyet,bütünleşme,tepekenti geliştirme?
  8-açık,net yapılan ve yapılacak icraatlar?internet sitesinde detaylı ve açık sunumlar…..?
  lütfen takipçi olalım ve sorgulayalım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Sayın yönetim,biz tepekentliler olarak artık tepekentin bu yavaş ve çok ağır gelişmesinden aşırı derece rahatsız oluyoruz ve dayanacak sabrımız kalmadı gibi.her hizmet talebini aidatlara bağlayan ve Belediye’sinden hiç bir hizmet alamayan yönetimlerden sıkıldık.yıllarımızı tepekente verdik,artık tepekentte her anlamda hızlı bir gelişme bekliyoruz.şu anki yönetimin özellikle belediye ,devlet daireleri ile çok mesafeli ve maalesef bu kurumlara hizmet yaptırılamıyor.bu başarısızlık tahammül edilir gibi değil.tepekentteki üniversite ve eğitim kurumlarına da çok mesafelisiniz.TEPEKENTİ GELIŞTIRMEK DUYURMAK İÇİN ARTIK IYI BİR GÜCE VE IMKANLARA SAHIPSINIZ.çok yanlış tavır ve tutumlar sergileniyor.ve bir çok tepekentli bu konular yüzünden çok rahatsız.sosyal tesisler konusu ise başlı başına fiyasko ve büyük becerisizlik.16 yıllık kente bir adet sosyal tesis yapamıyor ve işletemiyorsunuz.yazıklar olsun.mevcut hizmet anlayışı tepekente bir değer katmayacağı gibi kentlilerimizi tepekenten kaçıracaktır.tüm yönetim ve kadrosunu suçlamıyor ve hizmet yapanların farkındayız.yapmayan arkadaşları uyaralım,bu arkadaşları yönetimden uzaklaştıralım.çoğu tepekentlinin sabrı kalmadı ve artık boş bahaneler istemiyoruz.

 8. YÖNETİM İLE YÖNETİCİLERE,yapılmış yorum ile fikirlerde çok haklısınız.ancak temel sorun ve sıkıntımız nufus olduğuna ve olacağına göre,şimdiden yönetim ve yöneticilerin tepekentten çıkıp,çıkamıyor isek internet sitelerinden inceleyin!öncelikle acarkent ve tepekent benzeri projelerin nasıl geliştiğini ve nasıl başarılı olunduğunu incelemeleri gerekiyor!!bu projelerde bir çok daire ile villa mevcut.daireler bu kentlerde insan yoğunluğunu artırıyor.kent her zaman hareketli oluyor!tepekentte yarım yamalak,kalitesiz kaba inşaatlara orta halli vatandaşların gelip yerleşmesini bekleyenler yıllarca bekleyecektir!orta halli vatandaşlara bu kadar büyük bahçe ve villa çok masraflı geleceği için bir çok kişi bu kaba inşaat villaları almayacak,villalar çüriyecek ve tepekent boş görüntüsünden yıllarca kurtulmayacaktır!diğer bir kesim çok zengin,milyonerler bu kalitesiz inşaatları ,kalitesiz ve tipsiz oldukları için zaten almayacaktır.TEPEKENTİ CANLANDIRMAK,KURTARMAK,PRİM YAPTIRMAK,BU TARZ KONUTLARDAN KURTULMAK,TEPEKENTE HAYAT KATMAK ,TEPEKENTLİLERİ MUTLU ETMEK VE TEPEKENTİ KAZANMAK İSTİYOR İSEK,BU TİP KONUTLARIN YIKILIP,YERLERİNE 3 veya 4 KATLI DAİRELERİN YAPILMASININ ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN,BELEDİYE VE İSKİ İLE UFAK BİR İMAR ÇALIŞMASI EN KISA MÜDETTE YAPILMASI GEREKİYOR!TEPEKENTİN BÜYÜK KISMI UZAK KORUMADA,TC VE İSTANBUL dA UZAK KORUMADA BAHSETTİĞİMİZ İMAR IN ÇOK FAZLASI MEVCUT BİR ÇOK BÖLGEDE MEVCUT!İBB BAŞKANIMIZ SAYIN KADİR TOPBAŞ MART 2014 te BÜYÜKÇEKMECEDE YAPTIĞI MİTİNGTE,ŞU AN YAPIMI DEVAM EDEN VE BİR KAÇ AYA BİTECEK TÜRKOBA VE TEPECİK ATIK SULARININ ARITMASININ TAMAMLANDIKTAN SONRA,TÜRKOBA VE TEPECİK İÇİN YÜZDE 5 İLE 10 İMAR ARTIŞI İÇİN İZİN VERECEKLERİNİ SÖYLEDİ!BU TARZ KONULARDA ÇALIŞMALAR YAPILMASI,BU TARZ VİLLA SAHİPLERİNİN BİLGİLENDİRİLMESİ,YÖNLENDİRİLMESİ BÜTÜN TEPEKENTLİLER İÇİN HAYIRLI OLACAKTIR!BU TİP KONULAR,TEPEKENTİN İNSAN SAYISINI ARTIRACAK PROJELER ÜRETMEZ,ÜRETİLEMEZ İSE BİR KAÇ YILA AİDAT ÖDEYECEK VİLLA SAHİBİNİ BULAMAYIZ!YÜZLERCE KİŞİ,BAZI SORUN VE BAZI BAŞARISIZ YÖNETİMLER YÜZÜNDEN YILLARDIR MADDİ,MANEVİ BÜYÜK SIKINTILAR ÇEKTİ VE ZARARLAR GÖRDÜ!ARTIK HERKES ÇOK HIZLI VE OLUMLU,GÖZLE GÖRÜLÜR ÇALIŞMALAR BEKLİYOR!!!!

 9. TÜM YÖNETİM VE TEPEKENTLİ ARKADAŞLARA,
  YORUMLARINIZ VE FİKİRLERİNİZ MANTIKLI VE DOĞRU TESPİTLER.FAKAT TEPEKENTİN GELİŞMESİ VE HIZLI BİR ŞEKİLDE CANLANMASI İÇİN YAPILACAK EN ÖNEMLİ İŞ BİR ÇOK KENTLİNİN DEĞİNDİĞİ GİBİ,TEPEKENTİN NUFUSUNU ARTIRACAK DAİRE TİPİ VEYA İKİZ VİLLALARIN ÇOĞALMASI VE YAPILMASI İÇİN ÇABA HARCANMASI VE ŞAHISLARIN BU TARZ KONUTLARA TEŞVİK EDİLMESİDİR.KALİTELİ,ŞIK 3 KATLI DAİRELER VE İKİZ VİLLALAR TEPEKENTİ CANLANDIRMAK İÇİN TEK YOLDUR.BİR ÇOK ESKİ VE ATIL VİLLALARIN YIKILIP BU TARZ KONUTLARA YÖNLENDİRİLMESİ,BOŞ ARSALARDA YENİ KONUT YAPACAKLARA BİR KAÇ KALİTELİ DAİRE TİPİ VE İKİZ VİLLA PLANLARI SUNULMASIDIR.TEPEKENTTE AİDATLARI ARTIRMAK YERİNE ,AİDAT SAYISINI ARTIRACAK BU TARZ KONUTLARA YER VEREN YÖNETİMLER BAŞARILI OLACAKTIR!!!!!!!!
  ESKİ,BOŞ VE YIKILMAKTAN BAŞKA ÇARESİ OLMAYAN BİR ÇOK KABA İNŞAAT MEVCUT VE BU İNŞAATLAR HEM TEPEKENTİN KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR HEMDE TEPEKENTİN GELİŞMESİNİ ENGELLİYOR.BU ÇOK ÖNEMLİ KONU GÖZ ARDI EDİLİR İSE BİR ÇOK YÖNETİM BAŞARISIZ OLACAK,TEPEKENTİN CANLANMASI HAYAL OLACAKTIR.
  DİĞER BİR KONU İSE 15 YILLIK BİR KENTİN HALEN TAM ANLAMI İLE SOSYAL TESİSLERİNİN OLMAYIŞI VE AÇILAMAMASIDIR.TEPEKENTLİLER ,MİSAFİRLER VE TEPEKENTLİ OLMAK İÇİN TEPEKENTE GELEN İNSANLARIN OTURUP BİR ŞEYLER YİYECEĞİ,İÇECEĞİ,SOHBET EDECEĞİ MEKANLARIN OLMAMASIDIR.AVM LERİN DIŞINDA ÖZELLİKLE CADDELERDE VİLLALARA İŞLETMELERİN AÇILMASI İÇİN İZİN VERİLMESİ VE İNSANLARIN TEŞVİK EDİLMESİ DİĞER ÖNEMLİ BİR KONUDUR.
  ÜNİVERSİTEMİZ VE DİĞER EĞİTİM KURUMLARI İLE TEPEKENTİN REKLAMININ YAPILMASI ORTAK FİKİR VE ÇALIŞMALAR ÜRETİLMESİ ÇOK ÖNEMLİDİR.EĞİTİM KURUMLARINA UZAK DURAN YÖNETİMLERDE HER ZAMAN BAŞARISIZ OLACAKTIR.
  YILLARDIR BOŞ VE ATIL DURAN,YARIM KALMIŞ,ÇİRKİN VİLLALARIN BAHÇE ÇEVRELERİNE ACİLEN VİLLA SAHİPLERİ TARAFINDAN FİDAN EKİLMESİ VE BU ÇİRKİN GÖRÜNTÜNÜN,TEPEKENTİN DEĞERİNİ DÜŞÜREN GÖRÜNTÜNÜN BU SAYEDE BERTARAF EDİLMESİ GEREKİYOR.SOKAK VE CADDELERİMİZİN ÇOĞUNDA YAZ KIŞ YAPRAK DÖKEN AĞAÇLAR EKİLMİŞ,KIŞIN ÖZELLİKLE TÜM KENTİN GÖRÜNTÜSÜ ÇOK SADE.CADDE VE SOKAKLARIMIZA LÜTFEN BU EKİLMİŞ AĞAÇLARIN ARASINA,ÇAM FAMİLYASINDAN,SEDİR,SERVİ,VS.. TARZI AĞAÇLAR SERPİŞTİRELİM,FİDAN EKİMİ YAPILMAMIŞ SOKALARIMIZA BU TİP AĞAÇLAR EKELİMKİ TEPEKENTTE ORMAN HAVASINI YAKALAYALIM.
  KENTE DEVAMLI MÜTAHİT FİRMALARI DAVET EDELİM,YENİ ŞIK,TEPEKENTE DEĞER KATACAK YENİ MODEL VİLLA VE MALİKANELERİN ÖNÜNÜ AÇALIM.
  ÜNİVERSİTEMİZ İLE ORTAK TEPEKENT KATALOĞU,CD LER YAPTIRALIM VE HER YIL YENİ GELEN ÖĞRENCİ VELİLERİNE DAĞITALIM.ÜNİVERSİTEMİZ TEPEKENTİN EN DEĞERLİ VE ÖLÜMSÜZ YATIRIMIDIR,ÜNİVERSİTEMİZ GELİŞTİKÇE TAPEKENT GELİŞECEK ,TEPEKENTE İŞLETMELER ARTACAK,TEPEKENT MÜTHİŞ BİR KENT OLACAKTIR.
  YORUMLARI OKUYAN,DEĞER VEREN YÖNETİMLER,BAŞARILI YÖNETİMLERDİR.

 10. gerçekten kaliteli,şeffaf yönetim gitti.yeni gelenlerden ses sada çıkmıyor,internet sitesi,hizmet haberleri vs vs….yok.yorum ve tavsiyelerde bulunmamamız için,yorum kısımlarını kaldırmışlar.devlet daireleri,belediye,üniversite ile ilişkiler çok zayıf.yeni yönetim kendi kendilerini yönetiyor herhalde.böyle harika bir kente bu kadar zayıf hizmeti isteseniz yapamazsınız.
  tebrikler………………….

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.