Kiptaş Tepecik resimler

Duyuru: Kiptaş Tepecik Konutları forumlar ve bilgi paylaşım açık oturumu açıldı.

Okurlarımızdan Özgür Demir bize yeni çekilen birkaç fotoğraf gönderdi. Resimlerde görüldüğü gibi, Kiptaş Tepecik Konutları büyük bir hızla ilerliyor. Binaların dış cephe mantolama ya devam ediyor yada bitmiş durumdadır.

 

Caminin kubbesi yapıldı ve yakında kaba inşaat bitecek. Arkadaki B2 Blok(?) bitmiş durumda görünüyor. Tabii ki içi büyük ihtimalle boştur.

 

Bunlar yanyola bakan B-tipi bloklar. Kenarında Çarşı Bloğun ucu bu fotoğrafa girmiş.

 

 

Çarşı bloklar üzerinden görünen B-tipi bloklar.

 

A-tipi ve C-tipi blokların fotoğrafları yoktur. A-tipi bloklarda 80m2 ve 90m2 daireler vardır. B-bloklarda 98m2 daireler ve C-bloklarda 126m2.

Kiptaş Tepecik resimler” üzerine 73 yorum

 1. Nevin Hanım,haklısınız,acele etmeye gerek yok.Daha kura çekimi tarihi bile açıklanmadı.Ama benim düşüncem internet kullanan belli bir meslek düzeyi ve kültür düzeyindeki insanların bir arada oturması komşuluk ilişkileri açısından daha saygılı olabileceğini düşünüyorum..

 2. Bir Blokta (98m2) 56 daire var. 4 tanesi giriş, geri kalanlar normal kat. Normal katlar için 52 hak sahibi girişler için 4 hak sahibi arasınd akura çekilecek. Normal kuraya girmek ile tek blokta kuraya girmenin istatistik olarak farkı yok aslında.
  Örneğin ben yüksek kat istiyorum bütün bloklar(12 adet B blok) içinde bana 5.ile 14. kat arasında bir daire çıkma ihtimali içinde %76,9…

  Tek blokta 5. ile14. kat arasında bir daire çıkma ihtimali yine %76.9…

  Öyleyse şansımızda bir azalma olmayacak. Değiş tokuş olayı her blokta olabilir ama 3-5 bin lira için kimse iyi yerden çıkmış dairesini becayiş etmez. Bence asıl ve önemli avantajı iyi bir blok seçme şansımız olabilir mi?

  Özgür Bey ben bunu merak ediyorum 56 kişi bir araya gelirse hangi blok olacağı kura ile mi seçiliyor.

 3. özgür bey fikirlerinize saygı duyuyorum ama komşular birbirini tanımadan anlaşıp anlaşamayacağına nasıl karar verebilir bizler çok iyi niyetli davranıyoruz karşımızdakini kendimiz gibi sanıyoruz ama olmayabilir tabiki birlikte hareket edelim çok acele etmeye gerek yok

 4. cok teşekkürler özgür bey

 5. Kura çekiminden önce her dairenin (+) ve (-) şerefiye bedelleri açıklanacak.Bu şerefiye bedeli daire satış bedelinin % 10 aşağısı ve yukarısını geçmiyecek şekilde belirlenecek.Bu şerefiye bedellerinin ödenmesi,vadeye bağlanması,eksi şerefiyelerin borçlardan düşülmesi hususu Kiptaş tarafından belirlenecek.Bu konu satış vaadi sözleşmesinde yazıyor.Saygılarımla..

 6. anladım peki şerefiye bedeli hakkında bilginiz varmı özgür bey bilgilendirirseniz sevinirim

 7. Nevin Hanım,blok içinde şerefiye verip iyi daire almak isteyenlerle ekstra ödeme yapmak istemeyenler arasında anlaşılarak veya becayiş yapılarak daire seçimi yapılabilir.Öbür türlü kurada çıkan daireyi kabul etmek zorundasınız..

 8. özgür bey düşünceleriniz gayet güzel ama kura çekiminde iyi bir daire düşme şansımızı azaltmazmı

 9. İyi günler Şükriye Hanım,dediğiniz gibi hepimiz örnek daireleri ve evlerin teslimini sabırsızlıkla bekliyoruz.Yukarıda bahsettiğim blok kurası konusunda aynı görüşleri taşıyorsanız sizi de ekleyelim.Saygılar..

 10. Merhabalar özgür bey bende 98m2 liklerden hak sahibiyim bizde sabırsızlıkla bekliyoruz fotoğraflar için çok tşk ederiz bizde yakında gidip görecez ama bu siteden takip etmekde çok ii oluyo tekrar tşkler inş en yakın zamanda teslimleri yaplır ve bizde evlerimize yerleşiriz sağlıcakla kesinlikle çok güzel olacağına inanıyorum gerek çevre gerek temiz hava her yönden çok güzel olacak umarım ::))

Yorumlar kapalı.