Tepekent’te Villada İşyeri Yasak

Tepekent işyerleri

Tepekent Toplu Yapı Yönetim Planın 33. Maddeye göre:

BAĞIMSIZ BÖLÜMLERE İLİŞKİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

MADDE: 33

ee) Kat mülkiyeti kütüğünde mesken olarak gösterilmiş bulunan bağımsız bölümlerinde (Parsel Kat Malikleri Kurulu oy birliği ile müsaade etmedikçe), sinema, gazino, kulüp, kahvehane, dans salonu gibi eğlence; lokanta, pastane gibi beslenme yerleri ve basımevi, dükkan (berber dükkanı, terzihane, yatakhane, emlak bürosu, sendika veya dernek merkezi, dershane vs.) gibi yerler açamazlar veya kiraya veremezler. Hiçbir şekilde gayrımenkul alımı, satımı, kiralamaya aracılık yapamazlar.

Devamını oku…

Tepecik esnaflar

Tepekent Büyükçekmece, Tepecik Belediyesinin sınırlarına yer alır, fakat Tepecik çoğu “Kentliler” için yabanci (ve yabani?) bir yer gibidir.

Burada Tepecik esnaf ile ilgili tanıtımı yapıp Tepekent’li halkına tanıştırmaya çalışacağız. Tepecik’ten ihtiyaçlarımızı karşıldığımızda daha hızlı ve daha iyi hizmet alabiliriz. Özellikle hizmetler ve satış sonrası destek için yakınlık çok büyük bir avantajıdır.

Bazı komşular, “Tepecik’te istediğimizi bulunmaz” veya “Tepecik bir köy. Herşey çok pahalı” derler. Aslında tam tersi – kiralar İstanbulun kalabalık semtlerden ucuz ve fiyatlar ona göre düşük kalabilir. Ev veya inşaat malzemenin çeşitlerine gelince: bulunmayan markalar veya ürünleri sipariş üzerinde bir iki günde gelir.

Tabii ki giyim, beyaz eşya ve elektronik için henüz bir çeşitliliği yok ve daha uzak yerlere bağlıyız ama günlük ihtiyaçların coğu Tepecik’te bulabiliriz.