Tepekent’e insanlar çekmek

Tepekent yine boş kaldı; yaz bitti, okullar açıldı, Ramazan geldi geçti ve Tepekent halkı kışlık ! evlerine ! dönmüşler.

Tepekent içinde eksikler çok olmalı ki villa sahiplerin çoğu yazlık gözüyle bakıyor.

Tepekentte insanları çeken varlıklar:

 • güzel evler
 • geniş bahçeler
 • düzgün altyapı – yollar, elektrik, su
 • temiz hava
 • sakın ortamı


Tepekentte insanları iten varlıklar:

 • sosyal faaliyetler yok
 • alışveriş imkanlar kısıtlı
 • inşaat alanı gibi – ortalıkta dolaşan amele çok
 • restoran, spor tesisler, sinema, cafe gibi mekanlar yok
 • güvenlik zayıf
 • çoğu okullar uzak

Tepekent’e insanlar çekmek” üzerine 85 yorum

 1. biz TEPEKENTLİLER olarak bundan sonra yayınlanacak her tepekent pastoral dergisinde belediye başkanı ile bir söyleşi yapılmasını istiyor ve belediyenin tepekente ne hizmetler yaptığını ve neler yapacağının sorulmasını istiyoruz.dergimizde özellikle bitkiler ve hayvanlar yerine, tepekente yapılacak hizmetler hakkında bigi yayınlanmasını istiyoruz.(BELEDİYENİN GÖREVLERİ,yollar yapmak,çevre düzenini ve bakımını sağlamak,çopleri toplatmak vs…ancak bu güne kadar ne tepecik belediyesi ne de büyükçekmece belediyesi tepekente çöpleri toplamaktan başka hiç bir hizmet yapmamıştır.yönetim hepsini vatandaşlardan topladığı paralarla yapmıştır.yeter artık

 2. uyuyan yönetime bakın arkadaşlar..tepekent com tr sitesine yeni haber,yapılan hizmetler,yapılması planlanan hizmetler adına hiç bir şey yok.6 ay önce yazılmış bir kaç haber.yeni dergi çıkalı bir ay olmuş hala sitede yok.bu yönetimle bu iş olmaz…

 3. ya arkadaslar bana arele yakın bı vılla veya boş bır dukkan lazım nası yapsak bana bi yardımcı olurmusunuz rıca etsem

 4. bu yazıları yazan arkdaşları tebrik ediyorum.gercekten tepekenti ve aciz yönetimi tam anlamıyla anlatmış ve açıklamışlar.SİLİVRİDE 8 DÖNÜM YERİMİ SATTIM.GELİP BURDAN 2 DÖNÜM YER ALDIM VE VİLLA YAPMAYA BAŞLADIM.KABA İNŞATI YAPANA KADAR UFAK TEFEK SIKINTILAR ÇEKTİM FAKAT İŞ ELEKTİRİKTEN SUYUNA ALT YAPISINA GELİNCE BİRLİĞE HANGİ KONUDA GİDİP YARDIM İSTESEM KAPI DIŞARI ETTİLER.ARSASIYLA BERABER 500,000 TL CİVARINDA PARA HARCADIM.BİRLİĞİN BANA YARDIMCI OLMASI GEREKİRKEN GÖREVLERİ OLDUĞU HALDE KÖSTEK OLDUĞUNU BİZZAT BEN VE DİĞER YAPMAYA ÇALIŞANLARA DA ENGEL OLDUĞUNU GÖRDÜM VE YAŞADIM.ŞU AN VİLLAM BOŞ VE BİR ŞEY YAPAMIYORUM..BU CENNET YERDEN BİLE BIKTIRDILAR!!!!!!!

 5. kimse yönetimin yatırımlarından bahsetmesin,yaptığımız eve girebilmek ve yaşayabilmek için yollarımızı,elektiriğimizi,suyumuzu yapmıyan,yaptıramıyan yönetimden ne beklersiniz.tabi bunları bile bizim yapmamızı bekliyorlar.

 6. #

  evet evet,bu gün tek bir arsa sahibi alt tapı ve üst yapı problemlerinden dolayı kale alınmıyor,üstüne üstelik bu arsalara yüzbinlerce yatırım yapıyor ve yönetim bu vatandaşa hiç bir yardımda bulunmuyorsa, ki bulunmuyor,bu arsalardan hangi yüzle aidat talep edebiliyor anlamadım.ben ve bir kaç komşum kaba inşşat yapmamıza rağmen bize ne alt ne üst yapıda karşılaştığımız hiç bir sorunda yardımcı olmadılar ve bügün biz ve bizim gibilerden aidat talaep ediyorlar.bu ne yüzsüzlük arkadaşlar.?bu ne hizmet??????????????
  ne kullandığım,ne yaşadığım,ne çöpünü attığım bir yerim var ve bizden bu yüzden aidat talep edenler var……………..nerde hak,nerde hukuk,neresinde vicdan…….

 7. tepekentin eston sev tipinde konutlara ihtiyacı var,çok mantıklı ve çok ta kullanışlı,bakımı kolay giderleri minimum.dışarıdan biraz daha şık yapılsa daha iyi olur.tebrikler sev eston.

  • o villalar çok küçük ve kullanışsız

   iki katlı, bodrum yok, ardiyelik yok, tıpkı küçük daire gibi

   ama haklısın ercan bey.. bakımı kolay ve giderleri düşük

   belki yeni evliler veya emekliler için uygun fakat çocuklu aileler için hiç uygun değil

 8. evet arkadaşlar 44 tip villadan yarısı gerçekten tip,plan ve proje bakımından rezalet,fakat zevk bu bazı arkadaşlar halen bu tipsiz villaları seçiyor ve yapıyor.lütfen yeni projeler yapmasanızda bu çirkin olanları çıkarınki zevk sahibi olmayan bazı arkadaşlar bunları yapmasın veya yaptırmasın.

 9. yeni yapılan villalar çok kaliteli ve muhteşem ancak eski koparatif yapılarının kalitesisliği,bakımsızlıkları ve bu yapıların bahçelerine ekilmeyen fidanlar tepekentin kalitesini ve çekiciliğini baltalıyor.eski villalardan bazı modeller çok çirkin ve bunların derhal planlardan çıkarılıp yerlerine yeni modern villa projeleri çizip yeni yapacak şahıslara sunulması gerekir.bu yönetimimiz harika,özellikle başkanımız,başarılarının devamını dilerim.

 10. arsa aldık,villa yapmak istiyoruz.3 senedir yolların yapılmasını bekliyoruz,daha çok bekleyeceğiz galiba…..belediye uyuyor….

Yorum yapın