Tepekent’e insanlar çekmek

Tepekent yine boş kaldı; yaz bitti, okullar açıldı, Ramazan geldi geçti ve Tepekent halkı kışlık ! evlerine ! dönmüşler.

Tepekent içinde eksikler çok olmalı ki villa sahiplerin çoğu yazlık gözüyle bakıyor.

Tepekentte insanları çeken varlıklar:

 • güzel evler
 • geniş bahçeler
 • düzgün altyapı – yollar, elektrik, su
 • temiz hava
 • sakın ortamı


Tepekentte insanları iten varlıklar:

 • sosyal faaliyetler yok
 • alışveriş imkanlar kısıtlı
 • inşaat alanı gibi – ortalıkta dolaşan amele çok
 • restoran, spor tesisler, sinema, cafe gibi mekanlar yok
 • güvenlik zayıf
 • çoğu okullar uzak

Tepekent’e insanlar çekmek” üzerine 85 yorum

 1. evet arkadaşlar,SIKAYET yazdım bir boşluk bıraktım 3441 egönderdim. ve yapılmayan yollar ile ilgili şikayatimi ilettim.belediye ertesi gün döndü ve yardımcı olacaklarını söyledi.belediyenin internet sayfasından başkana mesaj ve sikayet bölümlerinden de mail attım.onlar içinde ertesi gün döndüler ve tekrardan yardımcı olacaklarını söylediler.lütfen tepekentli olan herkes bu yollar ve diğer sikayetler için bunları yapsın.yönetimin kentle ve tepekentliler ile ilgilendiği yok ancak belediye ilgileniyor.

 2. selam zeynep hanım size ulaşabileceğim bir numaranız varmı lütfen bana iletirmisiniz

 3. TEPEKENTİN YILDIZI PARLIYOR.TEPEKENTİN KOMŞUSU HOLLYWOOD OLUYOR.Büyükçekmece’ye Hollywood stüdyoları kuruluyor
  12 Aralık 2011 Pazartesi 16:43

  Dövüş filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Van Damme’ın ortağı olduğu şirket, İstanbul’a Avrupa’nın en büyük film stüdyolarını kurmaya hazırlanıyor.

  Hollywood yıldızı Jean Claude Van Damme’ın da ortak olduğu şirket, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz ay İstanbul’a gelen Belçika asıllı ünlü aktör, Büyükçekmece’de 400 dönüm arazi üzerine 350 milyon dolarlık dev bir film platosu kurmak için çalışmalara başladı.

  Yüzde 64’ü ABD ve Umman’lı, yüzde 10’u Van Damme, yüzde 24’ü de ünlü organizatör Ahmet San’a ait olan projeyi mimar Ertem Ertunga üstlendi. İstanbul Film Platoları Yatırım, Eğitim, Turizm ve İşletme A.Ş. adında kurulan şirketin merkezi Las Vegas’ta bulunuyor. Büyükçekmece Belediyesi, önceki gün yapılan meclis toplantısında, belediye hizmet alanında bulunan araziyle ilgili kararı oy birliğiyle geçirdi.

  30 yıl süreyle kiraya verilecek araziye fakülte, meslek yüksek okulu, uygulama okulu, film stüdyoları, film platosu ve sosyal tesisler yapılacak. 350 milyon dolara mal olacak ve 2012’de mimari projesi tamamlanacak dev platonun maliyeti, fon ve krediler kullanılarak gerçekleştirilecek.

  Türkiye’de çekilen bütün film, dizi, reklam ve tanıtım flimlerinin merkezi olacak modern plato için Van Damme’ın girişimlere başladığını belirten proje ortaklarından Ahmet San, “Türkiye’nin tanıtımına çok ciddi katkısı olacak projeyle birlikte, dünya starları Büyükçekmece’ye gelecek. 2013’ün sonlarına doğru tamamlanacak platoda ilk film için ortağımız Van Damme şimdiden girişimlere başladı” dedi.

  ‘BURASI HOLLYWOOD OLMALI’

  Van Damme’ın Büyükçekmece’yi çok beğendiğini belirten Belediye Başkanı Hasan Akgün ise, “Kendisi Büyükçekmece’yi Hollywood’a benzetti. Bize, ‘Burası Hollywood olmalı’ diyerek, film platosu kurma önerisi getirdi. Bu kapsamda bir çalışma yaptık. Avrupa’nın en büyük film stüdyoları yapılacak.

  400 dönüm alan üzerinde yap-işletdevret veya uzun süreli üst kullanma hakkı kiralama sistemiyle ihaleye çıkartılacak projeye, şimdiden talipliler çıkmaya başladı. İlk talipli Jean Claude Van Damme ve organizatör Ahmet San oldu. Bu, Büyükçekmece’yi dünyaya tanıtmak için önemli bir fırsat. Dünya starları ilçemize gelecek” şeklinde konuştu.

 4. ARKADAŞLAR BİZ TEPEKENTLİLER BOYLE SUSTUKÇA YÖNETİMİN YAPACAĞI BİR SEY YOK.YAPILMAYAN YOLLAR İLE İLGİLİ BUYUKÇEKMECE BELEDİYESİ HER TURLU YARDIMA HAZIR. BUYUK HARFLER İLE SIKAYET YAZIN BOŞLUK BIRAKIP OLAN SİKAYETİNİZİ YAZIN VE 3441 E GÖNDERİN.BELEDİYE ERTESİ GUN SİZE DONUYOR.ÖZELLİKLE YAPILMAYAN YOLLAR İLE ŞİKAYETİNİZİ YAZARSANIZ BELEDİYE BU YOLLARA BİR CARE BULACAKTIR.İSTERSENİZ BUYUKÇEKMECE BELEDİYESİNİN İNTERNET SAYFASINA DA SİKAYET BOLUMUNDEN MAİL ATABİLİRSİNİZ.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.