Tepekent’te Villada İşyeri Yasak

Tepekent işyerleri

Tepekent Toplu Yapı Yönetim Planın 33. Maddeye göre:

BAĞIMSIZ BÖLÜMLERE İLİŞKİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

MADDE: 33

ee) Kat mülkiyeti kütüğünde mesken olarak gösterilmiş bulunan bağımsız bölümlerinde (Parsel Kat Malikleri Kurulu oy birliği ile müsaade etmedikçe), sinema, gazino, kulüp, kahvehane, dans salonu gibi eğlence; lokanta, pastane gibi beslenme yerleri ve basımevi, dükkan (berber dükkanı, terzihane, yatakhane, emlak bürosu, sendika veya dernek merkezi, dershane vs.) gibi yerler açamazlar veya kiraya veremezler. Hiçbir şekilde gayrımenkul alımı, satımı, kiralamaya aracılık yapamazlar.

Yani şu anda Tepekent’te villalarda bulunan işyerlerin neredeyse hepsi aslında izinsiz olarak açılmıştır. Alışveriş merkezindeki elektrikçi ve cafe dışındaki  tüm ticari işletmeleri Yönetim Planına göre uygun değiller.

Ayrıca özellikle emlak ile ilgili çalışanlar iki kez ifade edildi:
emlak bürosu …
Hiçbir şekilde gayrımenkul alımı, satımı, kiralamaya aracılık yapamazlar.

İşyerleri açmak isteyen şirketler AVM’nin fahiş kiraları vermemek için konutlarda ruhsatsız olarak çalışmaya tercih ediyorlar. Fakat resmi işyeri açmak isteyen büyük kurumsal firmaları çekebilmek için ya Yönetim Planı değişmeli (ve Belediye ile ruhsat sorunu giderilmeli) yada uygun bir işmerkezi inşa edilmeli.

Yorumlarınız lütfen…

Tepekent’te Villada İşyeri Yasak” üzerine 13 yorum

 1. erkan baglar.
  VAR MI BIR DELIKANLI ICINIZDE ..
  8 yasindaki cocugunu tepekent in bir ucundan ekmek almak icin TEK olan bakkala gonderme cesareti olan.. . ben gonderemem vallahi..
  Emlakciya serbest . diger isyerlerine yasak. .
  acaba birileri Tepekent i hizbe ve atil kent olarak muhafaza etmek mi istiyor?

 2. SAYIN TEPEKENTLİLER,TEPEKENT İN İMAR PLANLARINDA 4 ADET AVM YERİ BULUNUYOR.ANCAK HERKESİN GÖRDÜĞÜ VE BİLDİĞİ GİBİ TÜM TEPEKENT TE BULUNAN VİLLALAR YAPILSA VE HEPSİNDE OTURUM BAŞLASA BİLE BU AVM LER İŞ YAPMAZ.TEPEKENTTE İNSAN YOĞUNLUĞU VE NUFUSU HİÇ BİR AVM Yİ TATMİN ETMEZ.TEPEKENTTE EN BÜYÜK SORUN VİLLALARIN ÇOK BÜYÜK OLMASI VE İNSANLARIN GÜNÜMÜZDE AİLE YAPILARININ BU KADAR BÜYÜK VİLLALARDA YAŞAYAMAMASI.TEPEKENTTE BUNDAN SONRA İKİZ VİLLALAR VEYA DAİRE TİPİ KONUTLAR ARTMAZ İSE,TEPEKENT HİÇ BİR ZAMAN CANLI VE HAREKETLİ BİR YER OLMAZ.YÖNETİM İN EN BÜYÜK GÖREVİ BUNDAN SONRA BOŞ ARSALARA İNSAN YOĞUNLUĞUNU ARTIRACAK PROJELERE ONAY VERMESİ VE KONU İLE İLGİLİ BELEDİYEDEN YARDIM İSTEMESİDİR.TEPEKENT TE NUFUSU ARTIRACAK PROJELERE AĞIRLIK VERMEZ İSEK HİÇ BİR ÖZEL SEKTÖR YATIRIM YAPMAZ VE TEPEKENT HAYALET KENT OLARAK KALIR.
  TEPEKENTTE VİLLALARDA İŞYERİ KONUSU İSE ÇOK ÖNEMLİ VE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİR SORUN.YÖNETİM PLANI ACİLEN DEĞİŞMELİ VE CADDELERDE BULUNAN,CADDELERE CEPHE BİNA VE ARSALARDA İŞYERİ AÇMA İZNİ VERİLMELİDİR.TEPEKENTE YATIRIM YAPAN VE YAPACAK İNSANLARIN ÖNÜNÜ KESEN,YARDIMCI OLMAYAN YÖETİCİLER DERHAL YÖNETİMDEN ÇIKARILMALIDIR.

 3. Sitemizde ticari faaliyet göstermek için kurulmuş tek bir avm bulunmakta ve bu avm’nin sahibinin bırakın fahiş kiralar istemesini nasıl bir karakterde olduğu da malumdur. Daha önce kendisine güvenip açık senetle ticari işletme açan firmanın yaşadıkları da malumdur. Yönetimin ticari faaliyet için biran önce çözüm bulması lazım.İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak ticari işletmelerin açılmasına çözüm bulamazsanız bu kent böyle devam eder !

  • Duyduğuma göre avm satılacak. Sahipleri kendi evlerini sattılar ve tamamen Tepekentten çıkmak istiyorlar.
   Gelip gezenler okul, kolej, huzurevi gibi bir maksat ile pazarlandığını söylüyorlar.
   Hayırlısı bakalım.

   • Satılacak galiba. Yeni açılan bar acele ile devretmeye çalışıyor şimdi.

 4. Belediyeye gittim ve teyit ettim.
  Tepekentte villada işyeri ruhsatı verilmez.
  Kime başvurup da durumu değiştiribiliriz?

  • Yönetimden kimse gelip cevap vermiyor burada. Acaba farkında değiller mı?

 5. Ne kadar geri kaldığımız şimdi gördüm. Ruhsat yokmuş, işyerleri kaçakmış.
  Onun için iyi komşularımız hep Alkente Acarkente kaçtılar.

  • Bizde umutsuzluğuna düştük. Hiç hizmet yok, hizmet etmek isteyenlere teşvik yok.
   Bu yaz bizim için son olacak galiba.

 6. Aslında villada işyeri olmasın fakat bize temel hizmetler şart. Bir kuaför, kasap, eczane gibi dükkanlar olmadam Tepekent adam olmaz.
  Çözüm kim yapar, ne zaman yapar. Zaten 20 yıla yakın bekliyoruz ama proje hala olgunlaşmamış.

 7. Neden hiç düzgün hizmet almadığımızı anlaşılıyor.
  Bize hizmet vermek isteyenlere o kadar engel koyarsan zaten GELMEZLER.
  Gayri resmi çalışmaya razı olanlardan tam bir profesyonellik beklenemez.

 8. Ne demek kaçak sitemizdekiler.
  Olur mu kocaman Turyap ruhsatsız çalışır mı hiç?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.