Tepekent’te rekreasyona büyük yatırım

İnternette gezerken bu başlığı taşıyan bir haber gördüm ve birden heycanlandım. Yazının devamı da aynı hissi verdiği için burada yayınlanmaya karar verdim. Sonra tarihine farkettim ve yazıdakileri niye gerçekleşmediğini düşünmeye başladım.

İşte yazı: “Tepekent Konut Yapı Koop. Birliği yönetimi, genel kurul sonrası hem genel kurul değerlendirmesi hem de genel kurulda, üyelerle birlikte alınan kararların proje içinde yer alan mal sahipleriyle paylaşılması konusunda bilgi alışverişinde bulundu. “Tepecik Belediyesi meclis salonunda yapılan toplantıya Tepekent Yönetimi, proje müellifleri ve mal sahipleri katıldı. Birlik Başkanı Zeki Bora’nın Tepekent’ te artık yaşam alanlarının ivedilikle hayata geçmesi gerektiğine dikkati çekerek mal sahiplerinden bu konuda yatırım yapmalarını, birlik olarak bu konuda her türlü desteği vereceklerini söylemesinin ardından Lalezar Gurubu adına söz alan Moris Sadioğlu, Tepekent Projesinin her yönüyle çok başarılı bir proje olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:  1,831 villalık böyle büyük bir oluşumun içme suyu, isale hattı, atık su, yağmur suyu, orta ve alçak gerilim hatları gibi altyapı hizmetleri ile yol stabilizasyonunun büyük oranda tamamlanmış safhaları ile takdir edilecek bir çalışmadır. Ancak projenin gelinen aşamada bazı eksikleri vardır. Oda yaşam tarzı ile sosyal aktivitelerin hayata geçirilmemiş olması ve bunların bir an evvel tamamlanmamasıdır. 2 milyon metrekare gibi çok büyük bir rekreasyon alanına sahip bu Teknokentte ayrı bölgelerde birkaç sosyal Country Club tipi yaşamı kısa sürede devreye sokmaya Lalezar Gurubu sahibi olduğu, tapulu rekreasyon alanı vasfındaki arsasında ilk tesisi yapmaya talip oldukları konusunda karar birliğine varmıştır.”

Kaynak: 2001 Olağan Genel Kurulu

Tepekent’te rekreasyona büyük yatırım” üzerine 27 yorum

  1. EVET KENT MERKEZİNDE MALİYE YE AİT 100.000M ARSA VAR.BURAYA TOKİ REZİDANS YAPSA TEPEKENT ÇOK HAREKETLENİRDİ.ANCAK BU REZİDANSLAR 5 KATI GEÇMEMELİ.SÜPER FİKİR.

  2. Tepekentin bir an önce gelişebilmesi için maliyeye ait yaklasık 100.000mlik arsaya toplanıp toki den rezidans tipi proje talebinde bulunalım!böylece kentte nufusu artırmış oluruz!alkent,pelikan hill ve toskana da bu tip projeler kentleri canlı tutuyor!tepekent bu kadar buyuk ve tek tip villalar ile hiç bir zaman dolmaz,gelişemez!!

  3. Yeni yonetim islerine iyi basladi ancak isler biraz agir ilerliyor.tepekentin gelismesi ve yasamin baslamasi icin tek care bundan sonra sev eston tipinde ikiz villalar veya 4katli daire projeleridir.sev estonun tum ikiz villalari satilmis ve yasam mevcuttur.sev estonu tebrik eder basarilar dileriz.yeni projelerinin 3 katli ve daha gosterisli yapilmasi harika olur.tepekente bundan sonra hareket katacak ikiz villa projeleridir.ve yonetimin ikiz villa projelerini deteklemesini istiyoruz.kent icinde yollarin derhal belediye ye yaptirilmasini istiyoruz.yuzlerce aile bu yollarin yapilmasini bekliyor.tepekenti artik tarla goruntusunden kurtaralim!!!!!!!

  4. sayın yönetim arkadaşımızın yazdığı gibi kolej caddesi 4, sokakta fidanlar ekilmemiş.bu görevli arkadaşlarımızı uyarmanızı rica ederiz.bu kadar basit bir işi bile yapamıyorlar.yapılmayan yollardanda çok rahatsızız.o bölgede villa yapan ve yapmak isteyen arkadaşlarda çok mağdur.

  5. bakın bu tepekent adam olmaz yönetimi değiştirin gözünüzü açın kentimiz çok güzel yönetim duy sesimizi reklamını yap yollara afişler as büyükkent diye birşeyler yapın tanıtın artık geliştirin kentimizi gözünüzü açın yeterrrrr

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.