Tepekent’te rekreasyona büyük yatırım

İnternette gezerken bu başlığı taşıyan bir haber gördüm ve birden heycanlandım. Yazının devamı da aynı hissi verdiği için burada yayınlanmaya karar verdim. Sonra tarihine farkettim ve yazıdakileri niye gerçekleşmediğini düşünmeye başladım.

İşte yazı: “Tepekent Konut Yapı Koop. Birliği yönetimi, genel kurul sonrası hem genel kurul değerlendirmesi hem de genel kurulda, üyelerle birlikte alınan kararların proje içinde yer alan mal sahipleriyle paylaşılması konusunda bilgi alışverişinde bulundu. “Tepecik Belediyesi meclis salonunda yapılan toplantıya Tepekent Yönetimi, proje müellifleri ve mal sahipleri katıldı. Birlik Başkanı Zeki Bora’nın Tepekent’ te artık yaşam alanlarının ivedilikle hayata geçmesi gerektiğine dikkati çekerek mal sahiplerinden bu konuda yatırım yapmalarını, birlik olarak bu konuda her türlü desteği vereceklerini söylemesinin ardından Lalezar Gurubu adına söz alan Moris Sadioğlu, Tepekent Projesinin her yönüyle çok başarılı bir proje olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:  1,831 villalık böyle büyük bir oluşumun içme suyu, isale hattı, atık su, yağmur suyu, orta ve alçak gerilim hatları gibi altyapı hizmetleri ile yol stabilizasyonunun büyük oranda tamamlanmış safhaları ile takdir edilecek bir çalışmadır. Ancak projenin gelinen aşamada bazı eksikleri vardır. Oda yaşam tarzı ile sosyal aktivitelerin hayata geçirilmemiş olması ve bunların bir an evvel tamamlanmamasıdır. 2 milyon metrekare gibi çok büyük bir rekreasyon alanına sahip bu Teknokentte ayrı bölgelerde birkaç sosyal Country Club tipi yaşamı kısa sürede devreye sokmaya Lalezar Gurubu sahibi olduğu, tapulu rekreasyon alanı vasfındaki arsasında ilk tesisi yapmaya talip oldukları konusunda karar birliğine varmıştır.”

Kaynak: 2001 Olağan Genel Kurulu

Tepekent’te rekreasyona büyük yatırım” üzerine 27 yorum

 1. sitede yazan herkez gerçekten çok haklı,yazılanlar ın yarısı yapılsa tepekentte çok daha kaliteli bir yaşam olurdu.ancak sevgili yönetici beyler bu kadar basit işleri beceremiyorlar.bu ne zihniyet beyler.birazda burda yaşayanlara kulak verelim.artık herkez bıkmış durumda.

 2. sayın yönetim ,kolej caddesi 4 sokakta yollar yapılmış fakat fidanları ekilmemiş..en basit bir iş yapılamıyor.bu ne ilgisizlik.rica ederiz bir an önce bu yollara fidan ekin.!!!!!!!!aidatlar için bize fidanlığın ve çevredeki ağaçların bakımından bahsediyorsunuz.

 3. başkanımız fevzi bey gittikten sonra tepekente ilgi ve yatırımlar azaldı yeni yönetim gerçekten uyuyor…hepsi emekli beyler herhalde…….

 4. arkadaşlar,bu arel park projesi için internet sitelerinde ve arel in kendi sitesinde yapımına başlandı deniyor.fakat tepekent ve çivarında hiç bir yerde böyle bir çalışma yok.yönetimde sağolsun biz tepekentlilere bilgi veremiyor.nerde ve ne zaman başlayacağını bilen varsa lütfen bilgi versin.

 5. TEBRİKLER AREL!!!!!!! BELEDİYENİN ,YÖNETİMİN YAPAMADIĞINI SİZ YAPIYORSUNUZ.AREL PARK PROJENİZ HARİKA,MUHTEŞEM.BİR AN ÖNCE BAŞLAYIP BİTİRMENİZİ DİLERİZ.YÖNETİMİN VE BELEDİYENİN SİZİ ÖRNEK ALMASINI UMARIZ.BU PROJENİZ DEN DOLAYI BELEDİYE VE KENT YÖNETİMİNDEN TEŞEKKÜR BİLE ALMADIĞINIZDAN EMİNİZ.FAKAT BİZ TEPEKENTLİLER OLARAK SİZE TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ.

 6. SEV-ESTON dan villa aldık ve çok memnunuz.bizim siteninde, birlik yönetimine tepekentin reklemı için üniversite ile beraber çalışmalarında ricada bulunmasını isteriz.barış bey tepekent için gerçekten çok çalışıyorsunuz sizin gibi başarılı birini yönetimde görmekten memnun oluruz.bu konuyuda kent yönetimine bildirmenizi rica ederiz.

 7. keşke proje gerçek olsaydı

  yeni bir proje varmış. ihale verilmiş. hiçbir yerde yayınlanmadı

  detayları bilen var mı acaba?

  • beklentiler hep hayal kırıklığına neden olduğu için yeni projeye boşver. zaten varolan işyerleri bir bir yok oluyor. ikinci market kapandı, cafede gitti. yeni tesis olsa da ne olur? zaten yaz boyunca az hareket görüyor; kış gelince hayalet kasabaya yine dönüyor.

 8. tebrikler aygun bey fazla söze gerek yok.sizin çektiğinizi biz 6 senedir çekiyoruz fakat ilgilenen yok.

 9. kimse yatırımdan bahsetmesin,yaptığımız villalara girebilmek,burada yaşayabilmek için ne yolumuz,ne elektiriğimiz ne suyumuz mevcut.villamı yapan ben ve benim gibi diğer arkadaşlar bile jeneratör kullanarak,traktörlerle su getirerek yaptık.bunca eziyetlere katlanarak,binlerce lira harcayarak villalar yaptık.fakat bu saydığım alt ve üst yapı hizmetlerini yapacak ne belediye ne birlik yönetimi var.yaptığımız inşatlarda şu an sokak köpekleri yaşıyor.ve biz tepekentten bıktık.BİRDE ŞİMDİ BİZDEN AİDAT TALEP EDİYORLAR.SAYIN YÖNETİM BANA NE HİZMET VERDİNDE BENDEN NE AİDATINI TALEP EDİYORSUN.BIRAKIN HİZMETİ,SİZİN YÜZÜNÜZDEN BİNLERCE LİRAMIZI BURALARA GÖMDÜK VE YAŞAYAMIYORUZ BİLE.TEŞEKRLR.

 10. arkadaşlar ilköğretim okulunun alt tarafında ne yapılıyor, bilgisi olan varmı?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.