Su sıkıntılar

Tıpkı 2007 yıl gibi, 2008 yılın yaz aylar kuru ve  yağışsız geçti. Çoğu üyelerin kuyuları kuruyup, işlev dışı kalmışlar.

Bunun sonucunda bahçe sulamasının, özellikle çim sulanmasının, maliyeti çok yükselmiştir. Bu maliyeti katlanmayan üyelerin bahçeleri kurumaya başlayıp, ilerideki zamanlarda yeniden peyzaj çalışması ister.

Susuzluk çeken kimi bahçeler yeni ön ödemeli sayaçlardan dolayıdır. Villa sahibi geçici bir süre Tepekent’e gelmez ise, otomatik sulama sistemleri su kontörleri bitirip, bahçenin sulanmamasını sebep olur.

İSKİ su havza bölgesinde sondaj açmak yasak veya saat takmak zorunlu olduğu halde, son ayda Tepekent’in çeşitli parsellerde sondaj çalışmalar hızla devam etmektedir.

Su sıkıntılar” üzerine 3 yorum

 1. İSKİde üçkağıt artırıyor. Geçen bir arkadaş ile İSKİ ön ödemeli su kontör almaya gittik. 120TL su kontör yükleyip çıktıktan sonra verilen faturaya bir bakıp şaşırdık.

  Şu bedeli, bu vergi derken bize 80TLlik su kontör satıp, geri kalan 40TL kesip götürmüşler. Şöyle düşün:
  80 TL su + %50 vergi (40 TL) = 120 TL
  Pes yani; herkesin ihtiyacı şart olan şebeke suyun vergisi %50 oldu. Bu vergi ödemeden zaten vergilendırılıyor (gelir vergisi, stopaj vs.). Bu kadar olmaz derdim ama şimdi hiçbir hile bana şaşırtmaz artık.

 2. Herkes eşittir ama bazılar daha eşit!

  Eski Rusyada öyleydi; onun için yönetimi çöktü.

 3. Yönetim sondaj açmak yasak olduğunu söyledi. Bir baktım; her taraf makineler sondaj açıyor. Bu ne iş??

  Sanki kurallar var ama herkese değil!

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.