Hırsızlık olaylar ve güvenlik önlemler

Sahibinden korkmak lazım

Kış ayların gelmesi ile birlikte hırsızlık olaylar artmaya başladı. Evde olan olmayan mağdurların özel mülküne giren cesur hırsızlar değerli küçük taşınabilir eşyaları alıp çıkıyorlar.

Peki böyle olayları nasıl önleyebiliriz?

 • Kendi güvenliğimizi bulundurmak,
 • Birliğinin güvenliğine bağlı alarm sistemi kurmak,
 • Köpek beslemek,
 • Diğer hayvanları beslemek (örn. kaz, yılan),
 • Hırsızları yakalayıp örnek ceza verilerek,
 • Yüksek duvarlar, elektrikli teller, acımasız dikenli veya zarar veren uygulamalar,
 • Aidat artırarak güvenlik ekibini artırmak,
 • Hırsız veya hırsızlık olayların ihbarlar için para ödüller vererek.

Sizin fikirleriniz de önemli. Lütfen bizimle paylaşırmısınız.

Hırsızlık olaylar ve güvenlik önlemler” üzerine 17 yorum

 1. Merhaba…Tepekent’te bir bahçeli ev satın almayı düşünüyorum..Fakat kafamı karıştıran konular var , sizinle de paylaşmak isterim : 1-Kimsenin bahçesinde tavuk,ördek,hindi vb beslediğini görmedim..Bunları beslemek yönetimce yasak mı..? 2-Güvenlik açısından köpek beslemenin gerekliliğinden bahsetmişsiniz..Peki ama herkes bahçesinde birkaç köpek beslerse oluşacak gürültü kirliliğine kim dur diyecek..? 3-Herbirinin cüssesi kuzu kadar olmuş Pitbull ya da Kurt köpeği benzeri hayvanları güvenlik adı altında bahçelerde beslemek biraz ”Kurtlar Vadisi” havasına benzemiyor mu..? 4-Böyle devasa yüzlerce köpeğin bulunduğu böyle bir yerleşke içinde kafa dinlemekten ve huzurdan bahsedilebilir mi..? 5-Tavuk,ördek eğer yasaksa kuzu büyüklüğündeki saldırgan köpekler neden serbest..?…6-Böyle büyük boy köpek sevdası olanların Silivri taraflarında 10-15 dönüm çiftlik arazisi aramaları daha uygun değil midir..?…Sırf bu köpek uğultuları nedeniyle Tepekent’ten yer almayı iptal etmeyi düşünüyorum..Yorumlarınızı beklerim..Saygılarımla…

  • Hayırdır? Tepe kentte evin yok ve Gözün milletin bahçesinde ne Ayaksın ev ev gezip kimde ne var diye bahçelerimi dikizliyorsun?.

 2. kapıdaki güvenlik hemen içeri almayacak ve nicin tel bağlantısı yok evler aranıp haber verilmeli yöneti m birşeyler yapsın görelim tabiki biz de ödemeleri ,t,raz etmeyiz

 3. ayrıntılar bilen varsa yazın, yoksa söylenti veya dedikodudan farklı değil arkadaşlar

 4. Evet. K-8 çok aptalca birşey.

  Rananın fikrini çok beğendim. Yurt dışında azçok bilinen bir uygulama fakat buralarda hiç rastlamadım. Helal olsun size.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.