Ağaçlar, bitkiler ve bakımı eksik

Bu yazıda hem yeni bir karikatür hemde anket sonuçları aynı anda olsun istedik. Belki anketteki olumsuzluklar gülerek unuturabiliriz.

Son anketimize göre, Tepekent halkının %56’sı yolların kenarındaki ağaçlar ve yeşillik eksik buluyorlar. Fakat oturanların %29’u iyi olduğunu düşünüyorlar.

Özetle – yolların ağaçları, bitkileri ve onların bakımı ile ilgili, halkın:

 • %36‘sı hiç yeterli değil dedi
 • %29‘u iyi veya çok iyi buldu
 • %20‘si biraz eksik buldu
 • %15‘i fena değil dedi.

Peki oy verdiniz. Şimdi neler eksik olduğunu öğrenelim ve nasıl iyileştirebileceğini tartışalım.

.

Ağaçlar, bitkiler ve bakımı eksik” üzerine 15 yorum

 1. cox gulmelidieeeeeeeeee hahahahaha ne qeder guldum
  amma agaclara qulluq haminin borcudur

 2. sevgili tepekentliler,yönetimin bu yapılmamış yollar ile ilgili yaptığı ve yapacağı hiç bir şey yok.lütfen duyarlı her vatandaş,bu yapılmayan yolların tepekentin geleceğini çok büyük ölçüde etkilediğini bilsin.tepekentte eski yapıların çoğu kalitesiz ve eski proje.villa sahipleri bahçelerine fidan ekmekten aciz.yeni yapılanlar ise tepekente değer katıyor ve muhteşem yapılar.üniversitenin sol tarafındaki boşluğa bir bakın.yapılmayan yollar berbat.ancak insanlar buna rağmen muhteşem villalar yapmışlar ve yaşamaya çalışıyorlar.burdaki yolların yapılması böylesi muhteşem villaların yapılmasını çabuklaştırıp tepekente nufus,değer ve hareket kazandıracaktır.bu yüzdenki biz tepekentliler olarak artık çareyi yönetimde değil BELEDİYE DE ARAYALIM.BELEDİYENİN İNTERNET SİTESİNDE BAŞKANA MESAJ VE ŞİKAYET BÖLÜMLERİ MEVCUT,BUNUN YANINDA CEP TELEFONUNDAN 3441 E ŞİKAYET MESAJI ATMAKTA MÜMKÜN.BELEDİYEDEN ERTESİ GÜN SİZE DÖNÜYORLAR VE TALEBİNİZİ ALIYORLAR.YETERLİ ŞİKAYET OLDUĞUNDA ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAKLARI SÖZÜNÜ VERİYORLAR.LÜTFEN HER TEPEKENTLİ BU ŞİKAYET BÖLÜMLERİNE YAZSIN VE GÖDERSİN.TEŞEKKÜRLER.

 3. acilen tüm çamların budanması lazım şimdide tam zamanı yönetim uyuma çamları budattır diplerini

 4. evet sevgili tepekentliler çok haklısınız,tepekent e e6 dan baktığınız zaman halen boş,çorak,sadece adi yapılar ile göze çarpıyor.cadde ve sokaklara ekilen türler çok yanlış.bu cadde ve sokaklara ekilecek en uygun ağaç tipleri çabuk büyüyen ve uzun ağaçlardırki sokak ve caddelerde ileriki zamanlarda büyüdükleri zaman birleşsinler ve harika bir manzara ortaya çıksın.yeni yönetimden ricamız lütfen yeni cadde ve sokaklara bu tip ağaçlar eksinler!bahçelerine bir fidan dahi ekmeyen o akılsız villa sahipleride bir an evvel fidan ekimlerini yapsınlar.

 5. YÖNETİME VE BAHÇELERİNE BİR FİDAN DAHİ EKMEYEN VİLLA SAHİPLERİNE!!BİR PEYZAJCI OLARAK SİZE VE BÜTÜN TEPEKENTLİLERE TAVSİYEM TEPEKENTİN YEŞİL ALANLARINA VE VİLLALARIN BAHÇELERİNE 4-5 ADET– PAULOWNİA– AĞACI EKMENİZDİR!BU AĞAÇ ÇOK HIZLI SENEDE,5-6m BÜYİYEBİLEN,OKSİJEN AÇISINDAN EN VERİMLİ AĞAÇ TÜRÜDÜR.BU AĞAÇLARIN EKİLDİĞİ VİLLA VE KENT PROJELERİNDE 5 SENE İÇİNDE ORMAN HAVASI OLUŞMUŞTUR.TEPEKENTİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ VE TEPEKENTE DEĞER KATACAK ŞEY BOL YEŞİLLİĞİDİR.TEPEKENTİ NE KADAR KISA SÜREDE BU YEŞİLLİĞE KAVUŞTURUR İSEK TEPEKENT OKADAR ÇABUK GELİŞİR VE DEĞER KAZANIR.TEPEKENTE UYGUN EN İYİ TÜR PAULOWNİA,fortunei ve elongata dır.

 6. yönetimdekiler bu anketi okumuş herhalde. ağaçların budama işleri başlattılar ve yavaş yavaş caddeler ve sokakların kuçuk ağaçların alt dallar bundanıyor.
  helal olsun tepekentnet ve halkın sesi.

 7. bazı sokaklarda çınar var.
  ağaçlar budanırsa daha hızlı ve daha güzel büyüyormuş. budanma işi yeni başladı. umarım tüm sokakların ağaçları budanacak.
  anladığım kadar ile yan ve alt dallar kesildiğinde; ağaç daha hızlı boy yapar ve daha dolgun görünür.

 8. ekilen ağaçların cinsi pek uzamayan ve çabuk büyümeyen tipten.yönetim bu konuda çok zayıf.fakat bazı kooparatif sahipleri o kadar duyarsız ve akılsızki 10 sene önce yaptıkları o adi yapıtların bahçelerine hiç bir fidan ekmemişler.ve şu an bazı yapıtlar ahırdan farksız!!!!!!!!!!!!tepekentin güzelliğini ve çekiciliğini engelleyen en büyük sebepte bu rezalet yapılardır.yıkıp arsa olarak bıraksalar çok daha iyi dururdu!!yol kenarlarına ekilecek ağaçların kaliteli çınar ağaçları olması süper olur.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.