Hırsızlık olaylar

Tepekent Konut Yapı Kooperatif Birliği sınırlar içerisinde zaman zaman hırsızlık olaylar oluyor. Bu aslında doğal birşey – o kadar büyük bir alan içinde ve o kadar mal varlıkları ortadayken hırsızlık beklenen bir gerçektir. Doğal olmayanı budur; yıllardır güvenliğine iyi para harcanıyor ama hırsızlık vakalar devam ediyor. Bugüne kadar hiç bir hırsız veya hırsızlık şebeke yakalandı mı? Olsaydı duyurulmaz mıydı? En son Ağustos ayında üstüste bir sürü hırsızlık olaylarından sonra Tepekent içinde yaşayan veya çalışan insanlar için sıkıntılı anlar yaşandığı.  Güvenlikçilerin hırsını azaltmak için kullanılan insanların bir kısmının hakları olmayan izinsiz göçmenler olduğu için, olaylardan sonra Tepekent dışı edilmişler. Hırsız/lar yakalanıp yakalanmadıkları henüz ilan edilmemiştir. Yönetimin ve İstanbul Güvenliğinin yorumları veya cevaplanması rica ederiz.

Hırsızlık olaylar” üzerine 9 yorum

 1. TEPEKENTLİ KOMŞULARIM,GÜVENLİK VE HUZUR BİR KENTİN EN ÖNEMLİ KONUSUDUR.ANCAK TEPEKENTTEKİ TÜM BU OLAYLARIN SEBEBİ,YÖNETİMİN VURDUMDUYMAZLIĞI VE İLGİSİZLİĞİDİR.TEPEKENTTE SON YILLARDA BU TİP OLAYLARIN NEDENİ VE KİMLERİN YAPTIĞI YÖNETİM TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR.TEPEKENTTE BU OLAYLARI YAPAN ŞAHISLAR,İNŞAAT İŞÇİLERİDİR.HIRSIZLIK ÖTESİNDE,BU İNŞAAT İŞÇİLERİ TEPEKENTLİ KOMŞULARIMIZI VE TEPEKENTLİ OLMAK İSTEYEN YENİ VATANDAŞLARI İNŞATINIZI BİZ YAPALIM ,UCUZA YAPALIM,SNET SEPET VERİN HALLEDELİM DİYEREK KANDIRIYOR,İŞİ ALDIKTAN SONRA DOLANDIRIP PARASINI ÖDEMEYENLERİ TEHDİT EDİYOR.BU İNŞAAT İŞÇİLERİ VİLLALARA İZİNSİZ GİRİP HER TÜRLÜ HIRSIZLIĞI YAPIYOR,TEPEKENTTE İNSANLARIN ÖNÜNÜ KESİYOR,RAHATSIZ EDİYOR.FAKAT YÖNETİM BUNLARIN KİM OLDUĞUNU BİLMESİNE RAĞMEN SESİNİ ÇIKARMIYOR,ÜYELERİNİ BİLGİLEENDİRMİYOR,BU DOĞULU,İNŞAAT İŞÇİLERİNİN TEPEKENTİN HUZURUNU KAÇIRMASINA,TEPEKENTİN DEĞERİNİN DÜŞÜRÜLMESİNE GÖZ YUMUYOR.AKASYA SOKAK VE DEFNE SOKAKTA 2 KOMŞUMU DOLANDIRDILAR,TEHDİT ETTİLER,FAKAT YÖNETİM,KOMŞUMA NİYE SÖZLEŞME YAPMADIN DİYE CEVAP VERDİ.DEĞERLİ TEPEKENTLİLER LÜTFEN BU DOĞULU GRUP İNŞAAT İŞÇİLERİNİ SAVCILIĞA,POLİSE VE YETKİLİ TÜM MERCİLERE ŞİKAYET EDELİM,YOKSA KENTİMİZ YAŞANMAZ BİR HALE GELECEK.

 2. 6 senedir tepekentte yaşıyorum fakat ne evimde ne de komşularımda hırsızlık olayına şahit oldum.

 3. güvenlik eksikliği için yorum yazan komşularımıza bir soru. lütfen burada yaşadığınız sorunları yaşamayacağınızı düşündüğünüz semtin yerini tarif edermisiniz.
  problemler zamanla ve burada yaşayarak çok aza inecektir.

 4. Bu şaka değil! Gelmeye korkuyorum, çocuklarımın güvenliği için endişeliyim.

  Tepekentte kalmak pek istemiyorum.

 5. Bence bir Smith ve Wesson iyi bir son nokta koruyucu olabilir fakat hırsızlar evime kadar gelmeye izin olmamalı.

  Yurt dışında yüksek duvarlar veya elektrikli çıtların arkasında yaşamak gerekebilir; Tepekentte gereksiz olsun isterdim. Bahara kadar bekleyeceğim. Düzelmezse evimi satıp kaçacağım.

 6. Hiç güvende hissetmiyorum kendimi.

  Şimdi iki arkadaş beni koruyor – Smith & Wesson

 7. Yıllardır hırsızlık olaylar devam etmektedir. Kendi bünyemizde olsun, şu güvenlikte olsun, bu güvenlikte olsun; hiçbirşey değişmez.

  Yönetim biran evvel karar verilen ceza hükümleri yerine getirmezse inşaat bitmez ve tam güvenlik sağlanmaz. Yönetim neden genel kurul kararlarından bu kadar korkuyorlar acaba?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.